| Application | Outdoor |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Screen Type | LCD, Capacitive, Resistive |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Use | Advertising Publish, Retail Store, Shopping Mall, Display Of Dishes, Welcome Display, Self-service Business, Exhibition Hall, Wayfinding, Airport, Subway, Elevator, Restaurant & Hotel Supplies |
| Product Name | Waterproof LCD Monitor |
|---|---|
| Cpu | Quad-core Cortex-A17, 1.8GHz |
| Response Time | 8ms |
| Storage | 32GB |
| Keyword | Outdoor LCD Digital Signage |
| Keyword | 55 Inch Commercial Display |
|---|---|
| Product Name | High Quality 55 Inch Outdoor Digital Signage Floor Stand Kiosk IP65 Commercial LCD Display High Brightness Media Player |
| Cpu | Quad-core Cortex-A17, 1.8GHz |
| Response Time | 8ms |
| RAM | 2GB |
| Keyword | 43 Inch Display Monitor |
|---|---|
| Product Name | Display Inch Monitor 5000nits Signage Waterproof Pole Restaurant Facing Digital Billboard Screen Totem Video Lcd Outdoor Screen |
| Cpu | Quad-core Cortex-A17, 1.8GHz |
| Response Time | 8ms |
| RAM | 2GB |
| Keyword | Shop Window Display Monitors |
|---|---|
| Product Name | 49 55 65 Inch 2500nits Commerical Ads Monitors Hanging Advertising Digital Signage Facing Shop Store Window Lcd Display Screen |
| Video Format | MPEG1/ MPEG2/ MPEG4/ DivX/ ASP/ WMV/ AVI |
| Cpu | Quad-core Cortex-A17, 1.8GHz |
| Response Time | 8ms |
| Product Name | 2500 Nits Shop Window Screen |
|---|---|
| Video Format | MPEG1/ MPEG2/ MPEG4/ DivX/ ASP/ WMV/ AVI |
| Cpu | Quad-core Cortex-A17, 1.8GHz |
| Response Time | 8ms |
| RAM | 2GB |
| Product Name | 43 55 Inch Indoor Free Standing Capacity Touch Screen Kiosk Digital Signage And Displays With Face Recognition Camera |
|---|---|
| Cpu | Quad-core Cortex-A17, 1.8GHz |
| Response Time | 8ms |
| RAM | 2GB |
| ROM | 32GB |
| Power Supply | AC 100-240V, 50/60Hz |
|---|---|
| Supported Formats | MP3,WMA,WAV,APE,FLAC,AAC,OGG,M4A,3GPP |
| Voltage | DC12V |
| Logo | Can Be Customized |
| Menu Language | Chinese,English,Customized |
| Keyword | Interactive Shop Window Screen |
|---|---|
| Product Name | Shop Interactive Window Display Window Facing Digital Signage Hanging Window Advertising LCD Displays For Retail |
| Video Format | MPEG1/ MPEG2/ MPEG4/ DivX/ ASP/ WMV/ AVI |
| Cpu | Quad-core Cortex-A17, 1.8GHz |
| Response Time | 8ms |
| Keyword | Touch Screen Kiosk |
|---|---|
| Product Name | 43inches Floor Standing Vertical Tv Touch Screen Kiosk Indoor Advertising Player Display Screen Lcd Digital Signage |
| Cpu | Quad-core Cortex-A17, 1.8GHz |
| RAM | 2GB |
| Response Time | 8ms |